Crowdfunding je nový spôsob, ako investovať vaše voľné financie do podnikov v počiatočnom štádiu a v období rastového štádia. Platforma ako Kickstarter dáva odmenu za Crowdfunding, Equity Crowdfunding dáva zase investorom podielové vlastníctvo (alebo majetkový podiel) v podnikaní, ktoré pomáhajú financovať.

Tam, kde bol tradične tento priestor na zvyšovanie kapitálu ovládaný bohatými jednotlivcami, venture capitalistmi a anjelskými investormi, teraz prostredníctvom rôznych spoločností na trhu si každý môže vybrať, získať podiel a investovať do začínajúcich podnikov a rastových firiem.

Tento inovatívny typ financovania bol nedávno v niektorých krajinách umožnený zákonom o financovaní z dlhodobého hľadiska. Ako vidno z úspešných prevádzok  Crowdfundingu v zahraničí, toto narušenie spôsobu akým môžu firmy získať finančné prostriedky je inovatívny. Rozsah kapitálového financovania Crowdfundingu v roku 2015 dosiahol celosvetovo 2,5 miliardy dolárov a niektoré spoločnosti  vo Veľkej Británii získali viac ako 1 milión GBP. Je teda jasné, že nielen vo vyspelých ekonomikách existuje veľký potenciál, kde je záujem investorov vysoký a podniky v ranom štádiu čoraz viac vítajú tento typ financovania.

Čo pre investora znamená Crowdfunding je, že každý môže teraz investovať do začínajúcich a rastových firiem tým, že bude môcť participovať na činnosti spoločnosti, alebo si vyberie produkt z portfólia, ktorý zafinancuje.

Predstavte si, že budete vlastniť kúsok ďalšieho podnikania, ktorý bude schopný investovať do ďalšieho Facebooku budúcej generácie.

Jedinec môže investovať len 500 eur a hodnota jeho investície porastie s úspešným zrealizovaním projektu.

Investori by mali diverzifikovať svoje investície medzi rôznymi spoločnosťami, aby minimalizovali svoje riziko, keďže investovanie do podnikov v počiatočnom štádiu je rizikové.

Bolo povedané, že banka je miesto, ktoré vám požičia peniaze.  Podniky zvyčajne čelia zdĺhavému a náročnému procesu, keď sa snažia získať finančné prostriedky od bánk. Crowdfunding otvára nový spôsob jednoduchého prístupu k finančným prostriedkom, zvyšuje informovanosť veľkého počtu spotrebiteľov a získava dôkaz o tom, že ľudia veria v ponuku produktov.

Výhody a záujem o akvizíciu v Crowdfundingu sú však veľké. Tak sa pripojte k spoločnosti CROWD INVEST s.r.o. a investujte do projektov ako partner realitnej spoločnosti.