Povolanie realitného makléra môže byť veľmi zaujímavé a napĺňajúce. Napriek tomu, že sú mnohokrát nenávidení či zatracovaní. No kto toto povolanie vykonáva zodpovedne, odborne a profesionálne, si zaslúži šancu a rešpekt. V tomto článku vám povieme niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli zvážiť kariéru v realitách.

Rozmanitosť práce

Práca realitného makléra je všestranná. Denná rutina sa neustále mení, pretože sa stretávate s rôznymi ľuďmi, rôznymi typmi nehnuteľností a rôznymi situáciami. Tým sa neustále učíte, pretože každá skúsenosť prináša nové riešenia, ktoré si zapamätáte a nabudúce vás už neprekvapia Rastiete ako profesionál a odborník

Finančný potenciál

Realitní makléri majú možnosť zarábať slušné peniaze. Vaša odmena závisí od počtu uzavretých obchodov, takže ak sa budete snažiť, úspech príde. A s ním možnosť dosiahnuť vysoký príjem. Naopak, ak v sebe pestujete lenivosť, ľahostajnosť a chýba vám ťah na bránu, nečakajte veľkú odmenu.

Sociálny kontakt

Ak ste extrovertný človek, práca realitného makléra pre vás môže byť ideálnym povolaním. Musíte byť schopní nadviazať dôverné vzťahy so svojimi klientmi a rôznymi ľuďmi v odvetví. Je to o komunikatívnosti, naslúchaní a schopnosti vedieť sa vcítiť do iných ľudí.

Nepretržitý rozvoj

Trh s nehnuteľnosťami je dynamický a stále sa mení. Ak sa rozhodnete pracovať v tejto oblasti, môžete sa stále učiť nové veci a rozvíjať svoje schopnosti – komunikatívnosť, argumentovanie, obchodné zručnosti … .

Samostatnosť a flexibilita

Mnohí realitní makléri majú možnosť pracovať samostatne alebo vo flexibilnom pracovnom režime. To umožňuje vyvážiť prácu a osobný život. Ako si prácu naplánujete, tak ju budete robiť. No disciplína a dodržiavanie termínov je veľmi dôležité.

Pomáhate ľuďom dosiahnuť sny

Klientom pomáhate nájsť svoj domov alebo investovať do nehnuteľností, čo pre nich môže byť jedným z najväčších životných rozhodnutí. Tým sa stávate súčasťou ich príbehu a dôležitej životnej etapy. Buďte preto féroví a klienti sa vám odmenia odporúčaním ostatným potenciálnym klientom.

Inšpirácia a tvorivosť

Marketing nehnuteľností si vyžaduje kreativitu a schopnosť prezentovať nehnuteľnosti v ich najlepšom svetle. Toto je priestor, kde môžete rozvinúť svoju tvorivosť – fotografovanie, popisy, práca so sociálnymi sieťami, umiestňovanie inzerátov … .

Stály dopyt po službách

Ľudia vždy potrebujú bývať, investovať alebo prenajímať nehnuteľnosti, takže trh s nehnuteľnosťami je relatívne stabilný. Je iba na obchodníkovi, ako dokáže klientov hľadať, oslovovať a či si ich udrží svojou prácou, prístupom a komunikáciou.

Možnosti vzdelávania a certifikácie

Na rozdiel od niektorých iných oblastí máte v realitnom sektore prístup k rôznym programom vzdelávania a certifikáciám, ktoré vám môžu pomôcť v kariére. Toto vzdelávanie dokážete uplatniť aj v mnohých iných oblastiach života, nie iba v práci. Naučíte sa komunikovať, sebavedomo vystupovať, dodržiavať termíny, robiť kompromisy, dohody či ponuky, ktoré sa neodmietajú.

Osobný rast

Práca v realitnom odvetví môže byť náročná, ale tiež vám umožní rásť ako osoba. Získate skúsenosti s komunikáciou, riešením konfliktov a riadením času. Zmeníte aj svoj šatník, pretože je rozdiel osloviť klientov v teplákoch a tielku, alebo v čistých vyžehlených nohaviciach a košeli. Zmení vás to ako človeka navonok.

Samozrejme, ani táto práca nie je pre každého. Vyžaduje si trpezlivosť, schopnosť riešiť stresujúce situácie a dôkladnosť. Pred začatím kariéry v tejto oblasti si dobre premyslite, či vám tieto aspekty vyhovujú. Ak sa však rozhodnete pre túto cestu, môže byť práca realitného makléra naplnením vášho profesionálneho života.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa zapojiť do diskusie?
Neváhajte sa podeliť o svoj názor

Pridaj komentár